
Jani ebben a videóban bemutatja a Tropicarium új lakóját a rulrult. A rulrul kedvelt díszmadárfaj.
A díszmadarak azok a madarak, amelyeket kedvtelés céljából tartanak. Két fő csoportjukat különböztethetjük meg. Az egyik csoportba azok a kitenyésztett fajta díszmadarak tartoznak, amelyeket nem a gazdasági haszon céljából, hanem a madár szépsége miatt tartanak. Ide tartoznak a kanárik, a törpetyúkok vagy a komáromi keringő galamb. Ezek a madarak a vadonban, az ember gondoskodása nélkül nem lennének képesek megélni.

Vannak olyan díszmadarak, amelyeket a második csoportba sorolunk, amelyeket a szépségük vagy a hangutánzó képességük vagy az énekük miatt ejt fogságba az ember. A rulrul a madarak osztályába tartozik. Ázsiában őshonos, leginkább Mianmar déli részén, Thaiföld, Malajzia, Szumátra, Borneó szigetén fordulnak elő, hosszuk 27 centiméter, azonban ha behúzza a farkát és lehajtja a fejét, akkor kisebbnek látszik. Idejük legnagyobb részét a földön töltik, hiszen nem túl jól repülnek.
Rovarokkal, férgekkel táplálkoznak, de különféle gyümölcsöket is szívesen fogyasztanak. A rulrul a fácánokhoz tartozó faj. A hím színezete kék, szárnya vöröses. A tojó sötétzöld színű és nagy barna szárnyfoltja van. Fészekként a talajba kapart kis mélyedéseket készít a tojó, általában öt-hat tojást rak, amelyen tizennyolc napon keresztül kotlik. A fiókák 10 napos korukra képesek arra, hogy a magasabb ágakra felgallyazzanak. A kakasoknál egy hónapos korukban megkezdődik a díszes tollbóbita kifejlődése.