Tropi

5 cikk a környezetvédelemről amit mindenképpen olvass el!

2020. január 30. 22:44 - TropiAdmin

t04001.jpg

A Tropicarium elkötelezett a környezetvédelem, a fenntartható fejlődés és az ökológiai lábnyom csökkentése, a természet és az állatvédelem terén. Ebben a válogatásban öt különböző cikket gyűjtöttünk össze, amelyben a föld fenntartásáról, az ökológiai lábnyom csökkentéséről, egy magyarországi gimnáziumról amely a világon elsőként indítottak programot kihalás közelébe került halfajok megmentésére, állatvédelemről, környezetvédelemről, az éghajlatváltozás a cápákra gyakorolt hatásáról olvashatsz.


A föld fenntarthatósága és az ökológiai lábnyom


Az ökológiai lábnyom nem más mint egy érték, amit az erőforrás menedzserlésben és a társadalomtervezésben használnak. Az ökológiai lábnyom azt fejezi ki, hogy egy adott technológiai fejlettség mellett egy emberi társadalom számára milyen mennyiségű földre, vízre van szüksége ahhoz, hogy fenntartsa önmagát és elnyelje a megtermelt hulladékot. Az ökológiai lábnyom kifejezést William Rees és Mathis Wackernagel ökológus tollából származik, az ökológiai lábnyom kiszámolható egy emberre, egy csoportra, egy régióra, egy országra, de egy vállalkozásra is. Évi a Tropicariumból az alábbi videón erről a nagyon fontos kérdésről beszél.



KLG GOODFEID PROJEKT


Mosonmagyaróváron a Kossuth Lajos Gimnáziumban az első iskola a világon, tehát Európában és így természetesen Magyarországon is, ahol szervezett keretek között tenyészprogramot indítottak olyan halfajok megmentése érdekében, amelyek a kihalás közelébe kerültek. A KLG GOODFEID PROJEKT vezetői azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy tevékenységükkel hozzájáruljanak a fogaspontyok védelméhez. A fogaspontyok eredményes tartásával és tenyésztésével szeretnék megmenteni ezeket a halfajokat.




Állat és környezetvédelem


A legfontosabb, hogy az emberek figyelmét hogyan lehet a lehető legjobban felhívni a környezetvédelem fontosságára. A Tropicarium mint állatkert, nagyon fontos feladatának és küldetésének tartja, hogy az emberek és legfőképpen a gyermekeket megfelelő ismeretekkel lássa el a az állatvédelemről és környezetvédelemről.


Az éghajlatváltozás a cápák életére is hatással van


Az éghajlatváltozás a cápák életét is befolyásolja. Az amerikai Nature()s Science Resources ben észak-karolinai kutatók publikáltak egy írást a cápák északi vándorlásáról. A bikacápák az part mentén védett helyeken szülnek, hogy az utódok számára biztosított legyen a túlélés. Amikor a bikacápák felnőnek, akkor már saját magukat képesek tengerparti környezetben tartani, a gyerek cápáknak azonban védett környezetre van szükségük, megfelelő táplálékkal és a ragadozókkal szembeni biztonsággal. Az öblök és lagúnák ezen tulajdonságok mindegyikével rendelkeznek. A tudósok által cápa-óvodáknak hívott környezetek eddig a floridai Indian Lagoon folyóban voltak megtalálhatóak. A kutatók nagyon pontosan tudják mérni az éghajlatváltozás parti cápákra gyakorolt hatását.



Leonardo DiCaprio újabb dokumentumfilmje a környezetvédelemről


2016-ban Leonardi DiCaprio már bemutatta Özönvíz előtt című dokumentumfilmjét, amely az azóta eltelt időszak egyik legnézettebb dokumentumfilmje lett. DiCaprio filmszínészi karrierje mellett környezetvédelmi aktivistaként is világhírű. A klímaváltozás elleni lépések egyik legkiemelkedőbb élharcosa. 2014-ben az ENSZ békekövete lett.


 


 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://tropi.blog.hu/api/trackback/id/tr5115447230

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása